Kto jest bardziej zestresowany wyjazdem na kolonie – rodzic czy dziecko? Wszystko jest indywidualną sprawą rodziny. Niezależnie od odpowiedzi na to pytanie, do takie wyjazdu należy się odpowiednio przygotować.

Zapis na kolonie

Jak można zapisać dziecko na kolonie? Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, jaką ofertę się wybierze. Jeżeli biuro podróży znajduje się na terenie miasta zamieszkania, warto podjechać tam osobiście, aby móc dopełnić odpowiednich formalności. Tym bardziej, jeżeli ktoś będzie miał do organizatora dodatkowe pytania. Na miejscu będzie można wypełnić odpowiednie dokumenty, jak również wpłacić odpowiednią zaliczkę. W szczególności zaliczka jest wymagana po to, aby móc faktycznie zarezerwować miejsce na obóz. Wpłaty można dokonać w ratach. Chyba, że ktoś decyduje się na wyjazd w ostatniej chwili, to musi liczyć się z tym, że od razu będzie musiał wpłacić całą kwotę za wyjazd, dla dziecka.

Formalności można dokonać również online. Takie firmy, jak Róża Wiatrów, ułatwiają dostęp do specjalnych stron, gdzie wszystkie formalności załatwia się w świecie wirtualnym. Wiele osób ma obawę, czy ma do czynienia z realnie istniejącą firmą. W końcu oszustów nie brakuje. Uwaga! Przed dokonaniem zapisu, zawsze można dane biuro, czy też ośrodek sprawdzić, aby mieć pewność, że zapisuje się dziecko na dobrą kolonię.

Co powinno dziecko zabrać na kolonie?

Na kolonie 2022 dziecko powinno zawsze mieć odpowiedni komplet ubrań. Nie musi mieć ubrań osobnych na każdy dzień, ale bieliznę już tak. Skoro mowa o bieliźnie, to nie zaszkodzi dodać jedną, dwie sztuki więcej – tak na wszelki wypadek. Nie zajmują one dużo miejsca, dlatego znajdzie się na nie na pewno miejsce w walizce. Do środka należy włożyć odpowiednie kosmetyki do codziennej pielęgnacji, jak również środki do opalania. Nawet, jeżeli dziecko jedzie w góry. Słoneczne poparzenia skóry nie są niczym przyjemnym.

Czy dziecko może brać leki?

Dziecko nie powinno mieć przy sobie żadnych leków. W szczególności, jeżeli chodzi o młodsze pociechy. Chyba, że przyjmuje ono na stałe jakieś medykamenty, to jest to zupełnie inną sprawą. Wszystko musi zostać jednak uzgodnione z opiekunami i organizatorem kolonii. Dziecko nie może brać żadnych leków samodzielnie. Ewentualnie, maluch może mieć przy sobie plasterki, w razie wystąpienia jakichkolwiek skaleczeń. Aczkolwiek, nawet takie rzeczy będą mieć przy sobie wykwalifikowani opiekunowie. 

 

Author

Comments are closed.