Komplety wypoczynkowe do ogrodu składają się z różnorodnych elementów – w kolekcjach technorattanowych znajdziemy wszystko co potrzebne do urządzenia funkcjonalnej przestrzeni wypoczynkowej. Wśród mebli o wyjątkowym charakterze warto wymienić krzesło bujane ogrodowe – ten oryginalny mebel znacząco odmieni estetykę otoczenia ogrodu i sprawi, że chętniej będziemy wypoczywać blisko natury. 

Jak zbudowane jest krzesło bujane ogrodowe?

Kupując krzesła ogrodowe warto wiedzieć, jak są skonstruowane. W przypadku krzesła bujanego ogrodowego posiada ono stelaż wykonany z lekkiego aluminium. Zastosowanie tego tworzywa nie jest przypadkowe – niska waga stelaża wpływa na finalną wagę mebla, co z kolei przekłada się na proste przesuwanie czy podnoszenie mebla. Aluminium jest malowane proszkowo – w praktyce oznacza to, że mebel taki opiera się wilgoci, jest zabezpieczony przed korozją. Okrycie mebla tworzy plecionka technorattanowa – materiał ten posiada nieporowatą strukturę, przez co nie chłonie on brudu czy wilgoci. Technorattan jest wysoce odporny na zmienne warunki atmosferyczne i promieniowanie UV – nawet po wielu latach nie traci on swojego żywego koloru. Krzesło bujane ogrodowezawieszone jest nad ziemią, a jego obszerny kokon skutecznie ochroni nas przed promieniowaniem słońca czy silniejszymi podmuchami wiatru. 

Jak chronić krzesło bujane ogrodowe zimą?

W okresie jesieni i zimy warto zadbać o to, aby nasze meble ogrodowe były osłonięte przed osiadaniem kurzu czy zabrudzeniami. Najlepszym sposobem jest zakup pokrowców ogrodowych, które tworzone są z lekkiego poliestru. Atutem tego rozwiązania jest fakt, że tkanina ta przepuszcza powietrze, przez co hamowana jest kondensacja wilgoci na powierzchni mebla. Sposobem na ochronę krzesła bujanego ogrodowego jest również… jego wniesienie do mieszkania i korzystanie z niego przez cały rok!

Author

Comments are closed.