Szukając ciekawej dyscypliny sportowej warto zainteresować się jeździectwem – jazda konna jeszcze do niedawna uważana była za sport stosunkowo drogi i niedostępny. Dzisiaj każdy z nas może spróbować swoich sił w jeździectwie – liczne szkółki jeździeckie proponują swoje usługi oraz pomoc instruktorów. Decydując się na naukę jazdy konnej pamiętajmy o odpowiednim stroju – niezbędne będą spodnie do jazdy konnej oraz kask. 

Spodnie do jazdy konnej – wygodne i dopasowane do potrzeb

Przygotowując się do lekcji jazdy konnej pamiętajmy o tym, aby nasz strój był dopasowany do tego sportu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno bryczesów – spodnie do jazdy konnej znajdziemy u topowych producentów. Czym różnią się te spodnie od klasycznych modeli? Spodnie do jazdy konnej dostosowane są do potrzeb jeźdźca – nie krępują one ruchów, doskonale odprowadzają pot, jak również skutecznie chronią skórę przed obtarciami. Spodnie do jazdy konnej tworzone są z tkanin o włóknach łączonych. Dzięki zastosowaniu włókien naturalnych, takich jak bawełna, tkanina pozwala na swobodną wymianę powietrza i wentylowanie skóry, włókna syntetyczne sprawiają, że bryczesy są przyjemne w dotyku i posiadają pewien stopień elastyczności. Spodnie do jazdy konnej uzupełniane są o szlufki na pasek oraz niewielkie kieszonki. 

Spodnie do jazdy konnej i dopasowany kask 

Wybierając spodnie do jazdy konnej nie zapomnijmy o tym, jak ważnym elementem jest kask jeździecki. Kaski tworzone są z materiałów syntetycznych odpornych na ścieranie, każdy kask posiada również paski pozwalające na zapięcie pod szyją. Kaski dostępne są w różnych rozmiarach przez co warto przymierzyć kilka modeli, aby dobrać odpowiedni produkt. Kask nie może uciskać głowy i być luźny, ma leżeć wygodnie i zapewniać komfort. 

Author

Comments are closed.