Tworząc produkty rzemieślnicze najważniejszym elementem jest substrat, z którego powstaje ,,dojrzały” produkt. W przypadku wyrobów kaletniczych tym substratem jest dobrze przygotowana skóra, która nadaje projektowi wytrzymałość, nietuzinkowy wygląd i estetykę. Jedną z najlepszych skór, z których kaletnik może wyprodukować swoje wyroby jest skóra licowa garbowana roślinnymi metodami. Niekiedy zdarza się, że jej dostępność spada i coraz trudniej pozyskać materiał do pracy. Jednak Craftpoint to sklep, który wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów proponując najwyższej jakości skóry dostępne z opcją błyskawicznej wysyłki z dnia na dzień!

Skóra licowa 2,0 – 2,5mm; najbardziej uniwersalna i ceniona na rynku!

 

Spośród wszystkich skór licowych grubość 2,0-2,5mm jest najbardziej uniwersalna. Bowiem najlepsze skóry licowe dostępne są w różnych grubościach – tak, aby każdy kaletnik mógł dopasować rozmiar skóry do swojego indywidualnego projektu. Grubość 2,0-2,5mm zapewnia najszersze pole manewru dla projektantów. W tej kategorii wykonują oni takie projekty jak:

-Skórzane portfele; każdy fan galanteryjnych wyrobów ze skóry wie, że skórzany portfel jest ikoną każdego mężczyzny. Portfel zbudowany z takiego materiału jest w stanie przetrwać wiele lat pozostając w niezmienionym stanie! Tak naprawdę niekiedy starość jest wyznacznikiem jakości skórzanego produktu. Prawdziwi znawcy poznają takie przedmioty w przeciągu chwili!

-Pasy ze skóry; pasy ze skóry mogą być wykorzystywane do produkcji pasków do spodni. Skórzane paski są najwytrzymalsze z wszystkich co w tym elemencie codziennej galanterii jest bardzo istotne. Pasy ze skóry mogą być również asortymentem golibrodów, którzy ostrzą na nich swoje narzędzia. Odpowiednia technika ostrzenia sprawia, że brzytwa jest niesamowicie ostra co ułatwia im pracę.

-Kabury i pochwy; szlachetne noże czy budzące szacunek pistolety muszą mieć swoje schronienie. Tylko wtedy ich wygląd pozostanie niezmieniony. Najlepszych schronieniem jest ręcznie wykonana skurzana kabura bądź pochwa, która nie tylko ochroni ostrze/materiał pistoletu, ale również nada im niepowtarzalnego wyglądu podczas przechowywania takich przedmiotów w szafie/na wystawce.

 

Podsumowanie

 

Jak widać wykorzystywanie skóry licowej o grubości 2,0-2,5mm jest bardzo różnorodne. Właśnie za sprawą swojej uniwersalności jest tak popularnym i pożądanym rodzajem tego szlachetnego materiału. Najlepsze skóry licowe powinny być garbowane roślinnymi metodami. Wtedy cały produkt będzie perfekcyjny nie tylko pod względem wymiarów, ale także zapachów i bezpieczeństwa w stosunku do skóry ludzkiej!

Zobacz: Skóra licowa do wyrobów kaletniczych

Author

Comments are closed.