Piaskownica. Kto z nas nie wybrał jej do zabawy na powietrzu dla swoich pociech? To zabawka właściwie uniwersalna, z której ucieszą się dzieci praktycznie w każdym wieku. Jaką piaskownicę wybrać do swojego ogrodu?

Wybór piaskownicy

Przeglądając dostępny asortyment można bardzo łatwo zauważyć, że wybór jest ogromny. Dostępne są w różnych wielkościach, różnych pojemnościach, ale są one wykonywane z różnego materiału. W dużym stopniu wybór zależy od indywidualnych preferencji, ale wśród czynników, na które należy zwrócić uwagę to m.in. wiek dziecka. Ci najmłodsi z całą pewnością zadowolą się nawet niewielką piaskownicą, ważne aby było trochę piasku oraz towarzystwo bliskiej osoby dorosłej.

Drewniana czy plastikowa, zamykana czy otwarta?

Piaskownicę trzeba dobierać przez pryzmat swoich potrzeb. Jeśli masz w domu lub Twoi sąsiedzi mają kota to z całą pewnością najlepszym rozwiązaniem będą piaskownice zamknięte, które kupisz na gardenspace.sk. Dzięki temu zabezpieczysz piasek, w którym bawi się Twój maluch przed kocimi odchodami, co jest niesamowicie ważne w kontekście higieny i zdrowia.

Jeśli piaskownica znajduje się w miejscu o dużym nasłonecznieniu, to fajnym rozwiązaniem może być piaskownica z zadaszeniem lub osobno dokupiony parasol ogrodowy, aby zapewnić maluchowi ochronę podczas zabawy.

Starsze dzieci też często lubią bawić się w piaskownicy, chociaż ich aktywność jest nieco inna niż najmłodszych. Tu lepszym rozwiązaniem będzie drewniana, nieco większa piaskownica, aby maluch mógł realizować swoje projekty budownicze właściwie bez żadnych oraniczeń.

 

Author

Comments are closed.