Budując dom czy gruntownie remontując mieszkanie w bloku jedną z podstawowych kwestii jest wybór odpowiedniej stolarki okiennej. Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest: okna drewniane czy plastikowe? Co obecnie proponują nam producenci? Jakie okna okażą się najlepszym rozwiązaniem w konkretnych przypadkach?

Okna drewniane czy plastikowe – co jest lepsze?

Szukając idealnej stolarki okiennej do naszego mieszkania czy domu stajemy przed nie lada wyborem. Zdecydowana większość klientów decyduje się na okna PCV czyli okna plastikowe – w ich przypadku stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry, a wartości techniczne tych okien są wysoce zadowalające. Mimo tego wiele osób pyta: okna drewniane czy plastikowe okażą się lepsze?

Okna drewniane wybierane są przede wszystkim przez osoby szukające estetycznych i oryginalnych rozwiązań. Okna drewniane prezentują się niezwykle elegancko, stanowią ozdobę fasady domu i jednocześnie świetnie izolują ciepło. W przypadku okien drewnianych są one zazwyczaj tworzone na zamówienie, przez co możliwe jest dodatkowe wzmocnienie ich parametrów. Warto również wspomnieć o tym, że okna drewniane mają minimalnie lepsze parametry związane z ochroną przed hałasem. Okna drewniane doskonale prezentują się w towarzystwie czarnych dachów, w mieszkaniach loftowych.  

Okna PCV – uniwersalna stolarka okienna

Szukając okien uniwersalnych, w dobrej cenie i o dobrych parametrach technicznych warto wybrać klasyczne okna plastikowe. Pamiętajmy: im więcej przegród w ich wnętrzu, tym lepsze parametry utrzymywania ciepła wewnątrz mieszkania czy domu. Okna PCV najczęściej kupowane są w kolorze białym – to uniwersalna barwa, pasująca idealnie do wszystkich fasad. Białe okna PCV nadadzą estetyki również od wewnątrz, uzupełniając wykończenie domu i nadając mu nowoczesności.

Author

Comments are closed.