Drewno i tworzywo sztuczne – dwa najczęściej wybierane budulce, które są pomocne przy tworzeniu okien. Producenci prześcigają się w ofertach dla swoich klientów. Nie jest łatwo podjąć decyzję odnośnie tego, czy to okna drewniane czy plastikowe są tym absolutnym numerem jeden.

Okna drewniane czy plastikowe – natura i ekologizm

Dlaczego dużo osób wybiera okna drewniane? Ponieważ starają się oni żyć zgodnie z nurtem naturalności, ekologizmu. Tak, nawet przy takich tematach, jakimi są okna, można pokazać swoje przekonanie do świata. To bardzo dobrze, chociaż pamiętajmy o tym, że ich konserwacja wymaga nieco więcej zachodu. Okna drewniane mają tą zaletę, że ich kolor można w dowolnej chwili zmienić. Wymaga to zakupu odpowiedniej farby, czy też lakieru, ale z otrzymaniem takich produktów nikt nie powinien mieć problemu. Drewno ma to do siebie, że potrafi poradzić sobie z najróżniejszymi czynnikami atmosferycznymi przez długi czas, nie zmieniając przy tym swojego pierwotnego wyglądu. 

Okna PCV w domu

Okna drewniane czy plastikowe – czas sprawdzić, czy te tworzywa sztuczne są faktycznie tak dobre. Duża ilość osób decyduje się na ich montaż, ponieważ ich cena jest zachęcająca, a do tego cechują się one wysokimi parametrami technicznymi. W klasycznym kolorze białym można dopasować je do znacznej większości budynków. Są lżejsze, ponieważ została przy nich zastosowana komorowa budowa. Na to wszystko okna PCV są odporniejsze na wilgoć i wodę, dzięki czemu nie będzie się na nich osadzała pleśń. 

Author

Comments are closed.