Lekarz – jakie ma się skojarzenia z tym słowem? Osoba wykonująca jeden z najważniejszych zawodów na świecie. To osoba, która nie tylko musi posiadać odpowiednią wiedzę, ale również….ubranie podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków.

Iguanamed dla branży medycznej

Tak, może podczas ratowania życia człowieka nie ma czasu na to, aby pomyśleć jak kto jest ubrany, ale lekarz zawsze powinien mieć na sobie odpowiednia garderobę. W szczególności, że wymagają tego od niego oficjalnie obowiązujące przepisy. Takie, które są zgodne z rozporządzeniem Ministra Zdrowia. Jak więc widać, jest to temat, którego nie można w żaden sposób bagatelizować. Nie można kupować byle jakich ubrań, ale chociażby takie, które w swojej ofercie ma Iguanamed. Jest to amerykańska marka, która dba m.in. o to, aby także polscy pracownicy służby zdrowia mieli dostęp do odpowiednich, certyfikowanych ubrań. Takich, dzięki którym zapewnią sobie wygodę oraz komfort na stanowisku pracy.

Obowiązujące rozporządzenia

W związku z tym, że branża medyczna jest dość specyficzna, musiały zostać uchwalone odpowiednie przepisy, które regulują m.in. to jakie ubrania mogą zostać noszone przez medyków. Jeżeli ktoś bardziej chciałby zagłębić się w temat, powinien zapoznać się m.in. z rozporządzeniem Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z 1996 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy przygotowywaniu, podawaniu i przechowywaniu leków cytostatycznych w zakładach opieki zdrowotnej. Chociaż takich aktów prawnych jest zdecydowanie wiele więcej.

 

Author

Comments are closed.