Jazda konna to obecnie jeden z popularniejszych sportów, który uprawiają zarówno osoby dorosłe, nastolatkowie, jak i dzieci. Sami instruktorzy są zdania, że każdy wiek jest dobry do tego, aby zacząć przygodę na padoku. Jak przygotować się do pierwszych jazd? O czym musimy koniecznie pamiętać?

Wygodne ubranie to podstawa

Przygotowując się do lekcji jazdy konnej przede wszystkim pomyślmy o wygodnym stroju, na który składają się spodnie, bluza i odpowiednie buty. Rekomendowane spodnie to bryczesy jeździeckie – są to spodnie dedykowane do jazdy konnej, dopasowane do wymagań jeźdźca. Bryczesy tworzone są z materiałów oddychających i wysoko odpornych na ścieranie – zadaniem spodni tego typu jest zapewnienie komfortu podczas jazdy oraz swobody ruchów. Bryczesy mogą być uzupełnione o pasy silikonowe – takie wstawki pozwalają na lepsze utrzymywanie się w siodle i wyczuwanie ruchów konia. Bryczesy dostępne są w szerokiej gamie modelów i kolorów – oznacza to, że bez trudu znajdziemy spodnie odpowiadające naszym gustom. 

Nie mniej ważna od spodni jest odzież wierzchnia zasłaniająca klatkę piersiową. W czasie jesieni czy zimy postawmy na ciepłe bluzy lub puchowe kamizelki – zapewnią one odpowiednią izolację cieplną i pozwolą zachować komfort termiczny. 

Kask do jazdy konnej

Decydując się na lekcje jazdy konnej koniecznie musimy mieć kask jeździecki. Kask do jazdy konnej możemy wypożyczyć w stajni lub też zakupić go w profesjonalnym sklepie jeździeckim. Kaski tworzone są z trwałych, ale jednocześnie lekkich materiałów, pozwalających na skuteczną ochronę głowy w czasie upadków. Kaski, w zależności od danego producenta, mogą być inaczej profilowane. Oznacza to, że warto przymierzyć kilka modeli przed zakupem! Kask posiada regulowane paski, które zapinamy pod szyją. 

Author

Comments are closed.