Laseroterapia to skuteczna metoda trwałego zamykania naczynek. Sprawdza się szczególnie w usuwaniu drobnych zmian naczyniowych, takich jak pajączki na twarzy. Już po jednym zabiegu można zauważyć zanik popękanych naczynek i wyrównanie kolorytu skóry. Na czym polega laserowe zamykanie naczynek i jakie są jego zalety? Wyjaśniamy.

Jak wygląda zabieg laserowego zamykania naczynek?

Rozszerzone naczynka (teleangiektazje, pajączki) to jedne z najczęstszych form zaburzeń krążenia żylnego, które występują przede wszystkim u kobiet. Charakterystyczne czerwone lub sine żyłki widoczne na skórze nie znikają same ani pod wpływem działania kosmetyków. Aby się ich pozbyć, konieczne jest podjęcie odpowiedniego leczenia, które proponuje m.in. Dr Szczyt – Klinika Chirurgii Plastycznej przy ul. Królewicza Jakuba 37 w Warszawie.

Zabieg laserowego zamykania naczynek wykonywany jest na nieopalonej skórze. W większości przypadków nie jest konieczne zastosowanie znieczulenia, ponieważ procedura przeprowadzona jest przy pomocy lasera nieablacyjnego (bez przerywania ciągłości naskórka). W trakcie laseroterapii skóra chłodzona jest specjalną głowicą. Zabieg trwa średnio 15–45 minut, a w trakcie może być odczuwalne pieczenie, szczypanie lub kłucie. Skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i lekko obrzęknięta.

Przez dobę po laserowym zamykaniu naczynek nie można wykonywać makijażu, a przez 7 dni wskazane jest stosowanie preparatów wspomagających regenerację skóry. W tym czasie Pacjent powinien też unikać czynności, które mogłyby spowodować przegrzanie i przekrwienie skóry, czyli przede wszystkim: gorących kąpieli, przebywania w saunie oraz intensywnych treningów. Przez o najmniej miesiąc po zabiegu trzeba stosować wysoką fotoprotekcję, najlepiej o wartości SPF 50+.

Dlaczego warto zdecydować się na zamykanie naczynek laserem?

  • Wiązka lasera podgrzewa hemoglobinę, powoduje koagulację oraz zamknięcie rozszerzonego naczynka, bez uszkadzania naskórka.
  • Metodę tę można zastosować nie tylko do zamykania rozszerzonych naczynek, ale też do usuwania innych zmian naczyniowych.
  • W przypadku małych pajączków ich zamknięcie możliwe jest podczas jednego zabiegu, a w przypadku większych zmian naczyniowych trzeba odbyć serię kilku zabiegów w odstępach 6-tygodniowych.
  • Efekty zamykania naczynek laserem są trwałe – oznacza to, że raz usunięta teleangiektazja już się nie odtworzy. Na skórze mogą jednak powstać nowe pajączki, zwłaszcza gdy istnieją ku temu sprzyjające warunki.
  • Laserowe zamykanie naczynek nie powoduje dyskomfortu i pozwala na szybki powrót do codziennej aktywności.
  • Jeśli zabieg wykonywany jest przez odpowiedniego specjalistę, po wykluczeniu u Pacjenta przeciwwskazań, wiąże się z niewielkim ryzykiem powikłań.

Laserowe zamykanie naczynek w klinice medycyny estetycznej

Zamykanie naczynek laserem to zabieg, który powinien być wykonywany przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej. W tym celu powinniśmy wybrać się do miejsca budzącego zaufanie – odwiedź tę stronę, aby poznać listę sprawdzonych klinik z całej Polski. Przed zabiegiem musi odbyć się konsultacja, której celem jest wykluczenie u Pacjenta przeciwwskazań do laseroterapii. Laser powinien być obsługiwany przez specjalistę, który posiada odpowiednie kwalifikacje.

Author

Comments are closed.