Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiana metoda żelowa zdobienia paznokci może być wykonana nie tylko na naturalnej płytce, ale również specjalnym żelem na formie. Należy zaznaczyć, że wspomniana forma musi być tworzona przy pomocy specjalistycznego żelu. Kolejnym etapem jest utwardzenie w lampie LED czy UV. Jednym z najczęściej wymienianych atutów tego rozwiązania są nieskończone możliwości kolorystyczne.

Czym dokładnie są paznokcie żelowe?

Panie doskonale zdają sobie sprawę, że metoda żelowa zdobienia paznokci cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko za granicą, ale również w Polsce. Jest to bowiem doskonałe rozwiązanie na to, by ozdobić swoje paznokcie. Rekomendowane jest wszystkim przedstawicielkom płci pięknej, które zmagają się ze słabymi i wolno rosnącymi paznokciami.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że do prawidłowego wykonania tej metody niezbędna będzie profesjonalna lampa UV lub LED. Będzie ona w stanie dzięki światłu utwardzić żel nałożony na płytkę paznokcia. Nie można zapomnieć, że hybrydowy manicure pozwala kobietom uzyskać paznokcie o naturalnym wyglądzie.

Które kobiety powinny zdecydować się na paznokcie żelowe?

Warto wiedzieć, że metoda żelowa zdobienia paznokci zalecana jest paniom posiadającym krótkie i zaniedbane paznokcie. Godny uwagi jest również fakt, że żel można bez żadnego problemu aplikować zarówno na własnej płytce, jak i tipsach.

Należy mieć świadomość, że paznokcie żelowe będą świetnym rozwiązaniem dla przedstawicielek płci pięknej posiadających zadbane paznokcie. Powinny się na nie zdecydować kobiety, których praca w żaden sposób nie przyczyni się do uszkodzeń na paznokciach.

Jak przebiega omawiana metoda?

W pierwszej kolejności trzeba oczywiście bardzo dokładnie zdezynfekować ręce. Kolejnym krokiem będzie zmiękczenie i pozbycie się skórek znajdujących się wokół paznokci. Kobiety, by uzyskać matową powierzchnię muszą opiłować paznokcie bloczkiem kosmetycznym. Dzięki temu można nadać im odpowiedniego kształtu. Bardzo istotne znaczenie będzie miała także aplikacja żelu.

Należy pamiętać o oczyszczeniu i odtłuszczeniu płytki. Trzeba zachować szczególną ostrożność, nie może bowiem dojść do rozlania żelu na skórki, które znajdują się wokół paznokcia. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że odpowiednio zaaplikowany żel będzie wymagał właściwego utwardzenia światłem w LED przez około 30 sekund. Rekomendowane jest nałożenie przynajmniej trzech warstw żelu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.

Author

Comments are closed.