Depilacja laserowa umożliwia permanentne usunięcie odrastającego owłosienia z danej partii ciała. Są miejsca na ciele, w których gęste włosy nie są pożądane. Do takich miejsc należą choćby okolice bikini czy pachy. Aby usunąć owłosienie używa się różnego rodzaju mechanicznych metod takich jak usuwanie piankami czy żyletkami. Istnieje jednak metoda, która raz na zawsze sprawi, że włosy nigdy nie odrosną – to depilacja laserowa.

Jak przebiega proces depilacji laserowej

Wiele osób ciekawi jak przebiega zabieg depilacji laserowej krok po kroku. W punktach:

-W pierwszej kolejności pobierany jest wywiad od osoby, która pragnie poddać się depilacji. Profesjonalny pracownik salonu zbiera informacje dotyczące rodzaju karnacji, gęstości włosów, wypytuje o choroby czy przyjmowane leki. Po pozytywnym przejściu etapu pierwszego można umówić się już na termin pierwszego zabiegu.

-Zabieg depilacji laserowej – pracownik salonu po nastawieniu odpowiednich parametrów lasera rozpoczyna z nim pracę polegającą na naświetlaniu miejsc na ciele, na których klient nie chce mieć owłosienia. Cały proces trwa zaledwie kilka/kilkanaście minut i wraz z używaniem najnowocześniejszych laserów jest bezbolesny. Wiele osób skarży się na pieczenie, jednak nowsze lasery jednocześnie chłodzą skórę zapewniając bezinwazyjność całego procesu

-Powtarzanie sesji; jest to bardzo ważny punkt. Aby na zawsze zlikwidować zbędne owłosienie należy natrafić na fazę wzrostu cebulki włosowej. Jej zniszczenie musi nastąpić właśnie w tej fazie, aby cała depilacja miała sens. Niestety nie da się sprawdzić w której fazie aktualnie znajdują się cebulki włosowe danej osoby. Dokładając do tego niekiedy gęste włosy ilość zabiegów może wahać się od 4 aż do 9.

-Po zabiegu; po zabiegu nie należy stosować peelingów oraz nie poddawać skóry na działanie słońca – poleca się tutaj stosowanie kremów z wysokim filtrem.

Sprawdź: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-wroclaw/

Depilacja laserowa Wrocław

Wrocław to jedno z miast w którym znajdują się salony sieci depilacja.pl. To wysokiej jakości salony w których nie brak profesjonalistów – warto udać się właśnie tam na swój zabieg.

Author

Comments are closed.