Ubezpieczenie OC zapewnia wszystkim uczestnikom ruchu drogowego bezpieczeństwo. Dzięki obowiązującym przepisom każda osoba, która zostanie poszkodowana w kolizji, otrzyma środki na pokrycie szkody osobowej lub materialnej. Czy osoby kupujące drogie OC zyskują lepszą ochronę? Sprawdzamy!

Podstawowa ochrona: ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC to jedyna polisa, którą musi wykupić każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu mechanicznego. Umowa z ubezpieczycielem obowiązuje przez rok. Przed jej wygaśnięciem możesz złożyć wypowiedzenie i znaleźć inną, atrakcyjniejszą ofertę. Jeśli tego nie zrobisz, a wszystkie składki za wygasającą polisę będą uregulowane, OC automatycznie się przedłuży.

Wydawać by się mogło, że im wyższa jest składka, tym lepsze warunki otrzymujesz. Okazuje się, że w rzeczywistości wcale nie musi tak być. Zakres OC określa ustawa. Oznacza to, że warunki oferowane przez wszystkie towarzystwa są niemal identyczne. Mimo tego, ceny usług znacząco się od siebie różnią. Każdy ubezpieczyciel samodzielnie wylicza wysokość składki na OC na podstawie wielu zmiennych: wieku i doświadczenia kierowcy, miejsca jego zamieszkania, stanu cywilnego oraz modelu i marki samochodu, roku jego produkcji, przebiegu, pojemności silnika, mocy. Wysokość składki obniżają kolejne lata bezszkodowej jazdy.

W sieci taniej!

Zanim podpiszesz umowę z danym ubezpieczycielem, zapoznaj się z ofertą konkurencyjnych firm. W sieci znajdziesz proste w obsłudze kalkulatory, dzięki którym szybko porównasz ze sobą oferty różnych towarzystw. Wybraną polisę możesz bezpiecznie kupić on-line, bez wychodzenia z domu.

 

 

Author

Comments are closed.