Kupno nowego samochodu to nie lada wyzwanie. Wybierając idealny model, należy zwracać uwagę na szereg czynników. Jednym z nich jest rodzaj nadwozia. Bryła samochodu wpływa nie tylko na efekt wizualny, ale przede wszystkim komfort użytkowania i funkcjonalność danego modelu. Producenci oferują szereg pojazdów o zróżnicowanym kształcie, a zatem również gabarytach i pojemności bagażnika. Samochody z jakim nadwoziem są najczęściej wybierane przez polskich kierowców? Oto kilka  typów!

Rodzaje nadwozia dominujące na polskich drogach: hatchback

Jakie rodzaje nadwozia są najbardziej popularne? Naszą listę otwiera hatchback – zgrabny, miejski samochód o dwubryłowej konstrukcji. Hatchbacki są wyposażone w 3 albo 5 par drzwi (bagażnik z dużą klapą również zalicza się do drzwi). Tylne fotele można złożyć, aby zyskać dodatkową przestrzeń w bagażniku. Samochody z tego typu nadwoziem cenione są za swoje niewielkie gabaryty i atrakcyjne ceny. Doskonale nadają się do jazdy miejskimi ulicami. Wśród hatchbacków znajdziemy auta klasy A, B i C. Do najbardziej popularnych reprezentantów tej grupy zaliczamy Opla Astrę, Mazdę 3, Volkswagena Golfa i Peugeota 207.

Sedan

Nadwozie typu sedan uważane jest za najbardziej eleganckie. To właśnie w takiej formie produkuje się luksusowe limuzyny. Sedan charakteryzuje się trójbryłową konstrukcją z zaznaczoną częścią silnikową i pasażerską oraz bagażnikiem. Wśród topowych sedanów wyróżniamy Audi A8, BMW serii 7 czy Toyotę Corollę.

Kombi

Kombi to samochód ceniony przez duże rodziny. Wyróżnia się wydłużoną, tylną częścią z wyjątkowo pojemnym bagażnikiem (nawet do 600 litrów). Na polskich drogach szczególnie często spotkać można Forda Focusa, Volkswagena Golfa, Mazdę 6 czy Toyotę Auris.

Author

Comments are closed.