Salon czy pokój dzienny są przestrzenią, gdzie domownicy szukają odpoczynku i możliwości spędzenia czasu razem. Odpowiednia aranżacja takiej przestrzeni jest kluczowa! Jakie meble wypoczynkowe proponują dzisiaj projektanci? Czy postawić na klasyczny zestaw czy nowoczesne propozycje z dodatkowymi funkcjami?

Sofy i kanapy – idealne meble wypoczynkowe!

Nie ma lepszej formy odpoczynku, niż popołudniowa kawa czy herbata pita w wygodnym fotelu. Chcąc zadbać o komfort swój i bliskich, warto wybrać komplet wypoczynkowy lub też sofę narożną, kolejno zaś uzupełnić takie meble stolikiem kawowym. Meble wypoczynkowe oferowane są dzisiaj w dowolnym stylu – bez trudu znaleźć można sofy idealnie wpisujące się w styl skandynawski, loftowy, mid modern century, nowoczesny. Sofy i fotele opierają się na stabilnych stelażach, najczęściej wykonanych z płyt meblowych. Wnętrze takich mebli wypoczynkowych wypełniają sprężyny i pianki – zapewniają one odpowiednie podparcie, wygodę. Uwagę przykuwają tapicerki mebli – są one dostępne w nieograniczonej palecie kolorów. Zachwyca różnorodność tkanin – sofy mogą być tapicerowane tkaninami welurowymi, bawełnianymi, syntetycznymi, skórą naturalną lub syntetyczną.

Fotele, które zaskoczą!

Jedną z ciekawych propozycji na polskim rynku jest fotel z funkcją relaksu. Jest to fotel o specjalnej konstrukcji, w której uwzględniono wysuwany podnóżek oraz zagłówek. Wystarczy niewielki ruch, by elementy te wysunęły się i możliwe było wygodniejsze podparcie dla głowy czy nóg. Fotel z funkcją relaks w czasie wysuwania podnóżka nieznacznie się odchyla, dzięki czemu możliwe jest przyjęcie pozycji półleżącej. Fotel z funkcją relaks może być pojedynczym meblem, lub też stanowić duet z kanapą zbudowaną w podobny sposób. Meble takie dostępne są zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych opcjach.

Author

Comments are closed.