Kuchnie w stylu glamour są pełne kontrolowanego przepychu i elegancji. To eleganckie meble kuchenne, które są wręcz przeciwieństwem do tego, co można znaleźć we wnętrzach nowoczesnych, prostych i minimalistycznych.

Jakie kolory do kuchni?

Zanim jednak eleganckie meble kuchenne znajdą się na swoim miejscu, czas na to, aby wybrać obowiązującą kolorystykę. Które odcienie będą wskazane? Najbardziej polecana jest czerń i biel. Dwa uniwersalne kolory, które w wersji eleganckiej prezentują się niezwykle okazale. Może się jednak okazać, że to, co uniwersalne jest…nudne, dlatego też ze spokojem można zdecydować się na ciekawe odcienie fioletu lub różu. Do tego można zdecydować się na złote lub srebrne dodatki, np. pod postacią świeczników, które to będą idealną propozycją, uzupełniającą wnętrza w stylu glamour.

Dobre eleganckie meble kuchenne

Warto postawić na jasne kolory, w przypadku mebli, jeżeli do czynienia ma się z małym pomieszczeniem. Biel, czy też róż w jasnym odcieniu, pomoże optycznie powiększyć całe wnętrze. Z ciemnymi kombinacjami kolorystycznymi nie warto kombinować, jeżeli kuchnia jest naprawdę małych rozmiarów. Jedno jest pewne – wszystkie szafki kuchenne muszą zostać wykończone na wysoki połysk. Dzięki temu będą one umożliwiać odbijanie się światła. Sprawi to, że kuchnia będzie świecić prawdziwym blaskiem, który także pomoże w optycznym powiększeniu całego wnętrza. Wykończenia kuchni również muszą być w podobnym stylu, aby wszystko mogło się w jednakowy sposób harmonizować. 

 

Author

Comments are closed.